Unicheck Україна “Як цитувати в наукових роботах”

Стилі #цитування – це один з важливих аспектів наукової роботи.

Розберемося, які види стилів цитування існують та чим вони відрізняються
ДСТУ 8302:2015 розрізняє такі види цитування: внутрішньотекстове, підрядкове, позатекстове. Внутрішньотекстове посилання розміщують в тексті документа та подають у круглих дужках.

Підрядкове посилання відмічається виноскою, та пишеться в кінці кожної сторінки під рискою.
Позатекстове посилання позначають цифрами протягом усього тексту, а відомості про джерело виносять у «Список літератури».
Приклад: 35 Денисенко М.П. Кредитування та ризики: навч.посіб., Київ, 2008, 213с.

APA стиль передбачає використання посилань у тексті роботи щоразу, коли цитується джерело. Такі посилання містять інформацію про автора тексту, рік роботи та сторінковий інтервал.
Приклад: Результати дослідження Бойко, Гречки, та Павлюка (2010) підтверджують… або Бойко, Гречка та Поліщук (2010) стверджують: “Біологія – це система наук…” (с. 5).

MLA style трохи відрізняється від попередника, оскільки посилання наводиться коротко і ясно для того, щоб читач зміг легко знайти його в списку використаної літератури. Джерело інформації вказується в дужках у форматі «автор-сторінка», а повні відомості на джерело необхідно вказувати на сторінці «Використана література».
Приклад: Тимошик, Микола. Видавнича справа та редагування. Київ: Ін Юре, 2004. Друк.

Chicago (Turabian) style у цьому форматі посилання у тексті позначаються зносками, а в кінці сторінки робиться виноска з описом посилань. Вказують автора тексту, видання, номер сторінки з взятою інформацією. У кінці роботи всі посилання збираються у відповідний «Список літератури».

Приклад: Романтична поезія характеризується «спонтанним переливом сильних почуттів» (Вордсворт 2006, с. 263).
Harvard style має дуже багато варіацій, але основні правила такі: у посиланні вказуються всі автори праці, якщо автори відсутні – тоді вказуються редактори. Назва книги, назва статті, назва дисертації чи автореферату, назва винаходу повинні містити транслітерацію назви, а також назву англійською мовою у квадратних дужках.

Список використаних джерел розміщується в кінці роботи на окремій сторінці чи декількох сторінках. Він надає інформацію, необхідну для того, щоб знайти й отримати будь-яке джерело, процитоване в тексті роботи.Приклад: Voskresenskaya, E.V. (2003), Legal regulation of valuation activities: dissertation [Pravovoe regulirovanie otsenochnoi deyatel’nosti: dis. … kand. yurid. nauk], St. Petersburg, 187 p.

Джерело

Залишити відповідь