Виставка до Всесвітнього тижня імунізації

З 24 по 30 квітня  проводиться Всесвітній тиждень імунізації. Ці квітневі заходи у третій декаді місяця мають традиційний щорічний характер.

Імунізація (за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я) — це процес, завдяки якому людина набуває імунітет, або стає несприйнятливою до інфекційної хвороби, що зазвичай здійснюється шляхом введення вакцини.

До інфекцій, яким можна запобігти щепленнями, належать:

кашлюк, дифтерія, правець, поліомієліт, кір, епідемічний паротит, краснуха, гепатит B, гемофільна інфекція, пневмококова інфекція, менінгококова інфекція, ротавірусна інфекція, вітряна віспа, гепатит A, папіломавірусна інфекція, COVID-19 та інші.

Вакцини стимулюють власну імунну систему організму до захисту людини від відповідної інфекції або хвороби.

Вакцинація має на меті захистити організм від інфекції, запобігти важкому перебігу та появі ускладнень від неї.

Дитина, яка не отримала щеплення проти тих чи інших інфекцій, наражається на великий ризик захворіти, особливо, якщо таких дітей стає з року в рік більше.

Застосування вакцин знижує вірогідність поширення відповідних інфекцій у сотні разів. На сьогоднішній день альтернатив вакцинації з метою профілактики захворювання на відповідні інфекції немає.

Ризик поширення захворювань серед дітей, які не отримали щеплення, значно вищий, ніж у захищених шляхом вакцинації.

У 2020 році науковці безпрецедентно швидко винайшли нову вакцину від COVID-19.

Імунізація безпечною та ефективною вакциною проти COVID-19 є найважливішим компонентом у подоланні гострої фази пандемії COVID-19.

Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я населення – всіх разом і кожного окремо – залежить також від рівня охоплення вакцинацією в країні. Для формування колективного імунітету необхідно, щоб рівень вакцинації населення досягав 95-98%.

Захищайте себе та членів своєї сім’ї – вакцинуйтеся !

У бібліотеці ДНМУ підготовлений інформаційний куточок, присвячений тижню імунізації.

Запрошуємо до бібліотеки!